Jsou hodnoty v našem životě důležité? NAPROSTO! Popíšu to ze svého pohledu a že je květen, začnu s pojmem LÁSKA. Je to jen střípek z celku, ale myslím, že velmi důležitý a snad i inspirativní…

LÁSKA je velmi mocná hodnota!

Život bez ní je chudý, až nemožný. Je předmětem nekonečné řady uměleckých děl, ať už jsou to filmy, obrazy, knihy, sochy atd… Věřím, že každý z nás ten koktejl pocitů zažil.

Pro mě je LÁSKA ve své vrcholné podobě BEZPODMÍNEČNÁ.  Teprve tehdy se dá říct, že láska hory přenáší…

Jakmile milujeme s podmínkou, je to jen „jakoby Láska“.  Stále se lásku bez podmínek učím a ne vždy mi to jde. Jak mám milovat člověka, co ubližuje, ničí, škodí? No právě o tom to je…

Snažím se a dost mi s tím pomáhá láska k sobě. Učím se milovat sebe, jelikož jsem tím prvním, koho bych měl umět milovat bez podmínek. Dokud se tohle nenaučím, nemůžu umět naplno milovat nikoho jiného. A s klidem se pochválím, že mi to celkem jde.

A (ne) překvapivě se to promítá i do mého okolí…

Nesoudit, nehodnotit, milovat

MÁM RÁD LIDI! Až tak, že jsem pro své okolí občas nepochopitelný. Říkají, „Ty si tak zenovej, takhle to v normálním životě nefunguje…“. To je mi úplně jedno, jelikož mě se s tím žije báječně a ti, co to tvrdí, si tu pohodu zatím nedovedou představit.

Svou pohodu zažívám díky absenci souzení či hodnocení druhých. Nestavím na prvním dojmu. Svým přístupem k lidem mi ze života mizí konfliktní situace. Poznávám osobnosti, kterým bych se za svého předchozího nastavení vyhnul a vždy jsem příjemně ohromen.

Tím, že se přijímám i s tím, co se mi na sobě samém nelíbí, se cítím sebe-vědoměji. Prostě si více uvědomuji sebe sama. A to, co se mi na mě nelíbí a chci to změnit, s láskou k sobě měním. Kdyby mi to někdo říkal, tak mu neuvěřím. Proto pochopím, když neuvěříte ani vy.

Kdo nevěří, ať tam běží…

Kam? Třeba na KOUČE NA DRÁTĚ☺ Protože jeden z prvních impulsů takto přemýšlet a žít přišel díky koučinku, jež jsem absolvoval před 7 lety s Andreou Šatopletovou.

Martin, kouč a zakladatel KOUČE NA DRÁTĚ