Díky koučinku jsem si uvědomila, že chci psát. K tomu došlo v roce 2020 a výsledkem bylo založení blogu Sametové dítě. Během tohoto roku jsem se snažila číst inspirativní knihy a zveřejňila jsem několik článků, ale postupně jsem ztrácela cit. Moje pozornost se soustředila na obživu a na tvůrčí proces jsem rezignovala…

Krize…

Poslední článek jsem publikovala v listopadu 2020, a od té doby lze moje psavé snažení shrnout do jednoho slova – KRIZE.

Každá krize vzniká jako výsledek nedostatku. Nedostatku naslouchání a porozumění svému okolí, ale především sobě. Bohužel to jedno jediné slovo, slovo KRIZE v nás automaticky vyvolává špatné pocity. Přitom slovo KRIZE vychází z řeckého slova KRISIS, které znamená soud, nesouhlas nebo rozsudek, ale také výklad, vysvětlení či řešení.

Prožívala jsem TVŮRČÍ KRIZI, a až později mi došlo, že ta OSOBNÍ KRIZE je mnohem důležitější…

Po opravdu dlouhé době jsem se necítila spokojeně. Nebyla jsem v souladu sama se sebou a dostala jsem se na pokraj syndromu vyhoření. Opětovně jsem kontaktovala kouče, abych našla TO své ŘEŠENÍ. Když jsem se pak vracela domů, došlo mi, že jen já mám moc TO změnit a nakonec jsem dala výpověď.

Nemám tu jistotu v podobě pravidelného příjmu, ale jsem šťastnější.

Inspirativní knihy od KOUČE NA DRÁTĚ…

Na základě nového článku, který momentálně tvořím pro svůj blog, tak vznikl nápad na pravidelnou rubriku s výběrem inspirativních knih, které KOUČE NA DRÁTĚ a náš organizační tým oslovily, neustále se k nim vracíte (od dětství, dospívání, od střední atd.) nebo se je chystáme přečíst. Může se jednat o jakýkoliv žánr. Nechceme „se omezovat“ jen na knihy o osobním rozvoji.

Knihy napříč žánry nám pomáhají překonat ta nejtěžší období, dodávají nám sebedůvěru, rozvíjí naši fantazii, usměrňují naše pudy… Jsou prakticky neomezený zdrojem inspirace. Z knih čerpají i koučové během svého výcviku a po něm. Získáním certifikátu (podobně jako absolvováním koučovacích sezení) ta CESTA za spokojeným a naplněným životem, nekončí.

Společně s KOUČI NA DRÁTĚ jsme proto pro vás vybrali 3 inspirativní knihy, které vám pomohou nesejít z CESTY…

Natálie a KOUČOVÉ NA DRÁTĚ


TOP 3 knih, které stále inspirují

Je zkrátka lepší dávat než brát. To je ta cesta k úspěchu.

 

Kdo: Dan Kadlec

Co: Dávat a brát. Skrytá dynamika úspěchu – Adam Grant

Proč: Kniha Dávat a brát mi před časem otevřela oči v oblasti dynamiky mezilidských vztahů a komunikace. Mimo jiné popisuje, proč běžně známé způsoby, jak být sebevědomý a jak komunikovat často nefungují. Naopak jak funguje, když jsou lidé autentičtí, přirození, na nic si nehrají a přiznávají i své “nedokonalosti”. Kniha je plná zajímavých uvědomění, která Vám mohou ovlivnit život.

Metoda je jedním ze základních stavebních kamenů rozvoje.

Kdo: Natálie Richterová

Co: Hercule Poirot: Povídky – Agatha Christie

Proč: S malým a pořádkumilovným Belgičanem jsem se poprvé setkala před 20 lety v podobě neméně slavného televizního zpracování. Na svůj první díl z této 25 let trvající série nikdy nezapomenu, protože měl za následek, že jsem se do Poirota platonicky zamilovala. Vždy mě fascinovala jeho koncentrace a metoda. Možná proto, že ji leckdy postrádám a pomocí koučinku se k té VLASTNÍ metodě přibližuji;-)

Moudrost starých Toltéků je stále aktuální...

Kdo: Martin Kunt

Co: Čtyři dohody – Don Miguel Ruiz

Proč: Jde o audioknihu, jelikož knihu mi prostě číst nešlo. Naopak hlas Jardy Duška, který knihu načetl a namluvil, mi změnil život. A to doslova! Tento titul mě „svedl“ na cestu osobního rozvoje, za což jsem trvale vděčný. Myšlenka je prostá… Neber si nic osobně, nedělej si domněnky, nehřeš slovem a dělej vše, jak nejlépe dovedeš. Žije se mi podle toho velmi dobře.