Pár stovek až desítky tisíc za sezení

Cena za kouče se pohybuje od několika stovek do desítek tisíc za sezení. Ti za pár stovek jsou většinou začínající koučové. Ale pozor i takový kouč, který je na úplném začátku své praxe, vám může dodat přesně to, co potřebujete! Ti, kteří si účtují desítky tisíc za jediné sezení, pracují většinou v korporátním prostředí pro globální TOP manažery a jejich cena vychází spíše z prostředí, v němž se pohybují. V ČR jich moc nemáme…

Neplatí tedy, že čím dražší, tím lepší…

Auto nebo život!?

A je koučink drahá záležitost? To záleží…:-) Každý máme svůj metr. Porovnáváme ceny dle našich priorit, zkušeností a návyků. Uvedu příklad a svůj úhel pohledu.

Řekněme, že jste našli kouče, který vám sedne a po všech stránkách vyhovuje. Jeho cena za sezení, které může trvat mezi 60 až 90 minutami, stojí třeba 2500 Kč. Chcete-li dosáhnout změn ve svém životě, jedno sezení téměř jistě nestačí. Ale to jste asi čekali, že? Skoro každý kouč nabízí tzv. balíčky, zpravidla 10-ti až 12-ti sezení.

Obvyklá frekvence sezení s koučem bývá 14 dní, takže se bavíme o celkové částce 25 až 30 tis. Kč, které investujete do kvality svého života v období cca půl roku. Část mých klientů tímto cyklem končí, druhá část pokračuje a schází se se mnou 1x za 1 až 2 měsíce.

Zpravidla si řeší ad hoc situace, rovnají si myšlenky a priority, upravují svou cestu pohodovým žitím.

Abych to k něčemu přirovnal, vezmu si na pomoc srovnání s vaším autem. Podle průzkumu pojišťovny Generali najede třetina Čechů 5-10 tis. km za rok a druhá třetina mezi 10 až 20 tis. km.

Budu-li počítat se „zlatým“ středem, pak za půl roku většina z vás najede 5000 km. Dovolím si výpočet zjednodušit tím, že zvolím cenu za 1 km na 2,5 Kč. Tím nám vyjde cena za pohonné hmoty 12 500 Kč. Dále platíme údržbu vozu, parkování a pojištění. Zde bude jistě značný rozptyl, proto vyjdu z vlastní zkušenosti. Pojištění + povinné ručení na půl roku 5000 Kč, čištění vozidla 1x měsíčně 400, což se rovná 2400 Kč. Parkovací karta v místě bydliště na půl roku 3500 Kč a parkovné všude, kde je placené odhaduji z paměti na 4000 Kč během půl roku. Sečteno = 27 400 Kč.

Investice s nejvyšším úrokem jste vy

Všimněte si, že neberu v potaz pořizovací cenu vozidla ani případné servisy…!

Na začátku jsem fakt netušil, že to vyjde takto podobně:-) A mimochodem, nejvíc mě překvapil výpočet parkovného… uf:-) Náklady na auto považujeme takřka za samozřejmost. Náklady na sebe, na kvalitu svého žití už tolik ne…

Berte to, prosím, jako krátkou úvahu a porovnání. Je pro mě důležitější auto nebo já? Odpovězte si sami:-) Určení priority, kam své peníze vynaložíte, je jen a jen na VÁS.

Přeji vám POVEDENÝ ŽIVOT.

Martin Kunt

kouč a zakladatel KOUČE NA DRÁTĚ