Daniel Tichý

Vyjadřují mne dvě pravdy: 1. „Kdo ovládne svou mysl, stane se pánem svého života.“ 2. „Nemohu vás nic naučit, mohu vám jen pomoci vše v sobě objevit.“ Tzn. pomáhám, skrze spojení se s vámi samotnými, najít váš nekonečný potenciál možností a energie pro realizaci všech vašich snů a potřeb. Zároveň si přeprogramujete omezení, která jsou ve vaší hlavě a v přesvědčeních, které jste dovolili, aby řídily váš život, bránily vám být sami sebou a tím být opravdově šťastní.

Něco o mně

Mým největším učitelem a trenérem byl, je a vždy bude život sám. Naučil mne to nejdůležitější – stát se lídrem svého života a plně za něj převzít odpovědnost. Protože jen pak je možné skutečně a pravdivě pomáhat druhým k nalezení jejich vlastní cesty.

Vše je spojeno s poznáním a naplněním svého poslání. Že změna a smrt je jediná jistota, kterou mám. Že je jen na mě, jaký je můj život, jak se postavím všem jeho výzvám, kam dojdu a co budu dělat. Že prohra jako taková neexistuje. Je to jen zkušenost, která mne formuje a úspěch vychází z touhy srdce, spojené s vírou v sebe sama.“

A co mne k tomu přivedlo?

Od malička tíhnu ke sportu a stále jsem hledal odpovědi na otázku, proč se mi dějí věci, které se dějí? Proč, když o nic nešlo, jsem byl schopen hrát proti nejlepším a když jsem dělal bojové sporty, tak jsem byl schopen na tréninku porážet nebo být rovnocenným soupeřem i těm nejlepším. Ale ve chvíli, kdy začalo o něco jít, tak jsem byl tak psychicky na dně a v hlavě se mi honilo tolik nesmyslů, že jsem se nedokázal uklidnit a zvládnout to s takovou lehkostí, jako na tréninku. Stejně tak ve škole a následně i v práci a podnikání. To mne přivedlo k hledání odpovědí na otázku, co je skutečně skryto za úspěchem a co je nutné zvládnout, aby člověk mohl dosáhnout toho, po čem touží? Proč to mají někteří lidé tak a jiní jinak? Co je důležité pro to, aby člověk byl šťastný a zdravý? Co je nutné pro to, abych dokázal ze sebe dostat a plně využít svůj potenciál v jakékoli situaci, s kterou se v životě potkám?

A tak jsem začal hledat odpovědi nejenom ve dřině spojené s tréninkem fyzického těla, ale i ve věcech spojených s psychikou a duší. V 18letech jsem dostal k východní filosofii a mystice, která je zaměřená na práci s myslí, energií a na hledáním podstaty života. Při studiu vysoké školy, mne přes psychologii oslovila logoterapie a existenciální analýza natolik, že jsem prošel jejím poradenským výcvikem. Postupně jsem absolvoval certifikované výcviky: konstelační u Wilfrieda Nellese, psychoterapeutický výcvik „Vedení motivačních rozhovorů“, výcvik profesionálních koučů v Koučink centru, práce s NLP. K tomu jsem absolvoval výcviky spojené s léčením pomocí práce s energií – Reiki, Lahochi. Velmi rád pracuji s pránou, a praktikuji Wim Hof metodu pro ovládnutí mysli.

Každá z těchto zkušeností mne učila, jak jít sám k sobě. Setkávat se sám se sebou. Pomalu odlupovat jednu slupku nesmyslných a převzatých programů a přesvědčení za druhou, která stála mezi malým „já“, které se mne snažilo přesvědčit, že je velkým „Já“ a tím skutečným velkým „Já“, tzn. mnou samotným a tím, kdo skutečně jsem.

Díky tomu všemu jsem pochopil, o čem píši v prvních dvou odstavcích. Že každý je jedinečný. Jen je potřeba najít cestu, která nám pomůže odkrýt všechny slupky, tak abychom se dostali ke svému zdroji a začali důvěřovat sami sobě. Abychom se měli rádi takoví, jací jsme a začali si věřit. Plně rozvinuli sebelásku a sebevědomí, které jsou důležité na cestě k seberealizaci.

A zjistil jsem jedno, že věk je jen číslo v občance, ale ne důvod nedělat věci, které jsou jen pro mladé. Proto druhým rokem studuji FTVS UK v Praze obor „kondiční trenér“, protože jsem cítil, že to je mou cestou a jsem to já. A společně s cestou kouče, spojuji vše dohromady a tím přináším rovnováhu, kterou je – „Zdravé tělo, klidná mysl a ustálené emoce, které přinášejí plné využití potenciálu, který nám byl dán.“

Mezi mé zájmy patří sport, rodina, četba, hudba, zdravá strava, turistika, východní filosofie a její praktikování v každodenním životě.

Od roku 1996 podnikám. 20 let působím jako trenér, mentor a kouč ve firmách i individuálně (osobnostní i týmový rozvoj). Od roku 2014 pracuji s kondicí, motivací a jako kouč u sportujících dětí a mládeže.

Kontakty a rezervace

Zatím nemáte naše členství pro rezervaci schůzky s koučem. Kontaktní údaje a možnost rezervace jsou dostupné pouze členům. Pokud jste si členství už koupili, objednávka pravděpodobně čeká na vyřízení nebo uhrazení. Až po té získáte možnost rezervovat si kouče.

Chcete zjistit, jestli vám tento kouč sedne?

Vyzkoušejte si online až 5 koučů za 500 Kč

Nabízíme bezpečný prostor, kde si můžete vyzkoušet 5 profesionálních koučů, každého na 30 minut. Vyzkoušení koučů je naprosto nezávazné a na konci se rozhodnote, co dál.

CHCI TO ZKUSIT

Rezervace schůzky bez členství

Objednat jedno sezení 60 min.

3000 Objednat sezení

Zkušenosti

  • Koučování 7+ let (počet koučovaích hodin 500+)
  • Úprava pracovních vztahů a komunikace 7+ let
  • Manažerská zkušenost 10 let
  • Komunikace
  • Vztahy
Přečíst si příspěvky kouče na blogu
ZPĚT NA PŘEHLED KOUČŮ

Nejste si jisti, co s koučem řešit? Zjistěte co vás brzdí

Udělejte si test a zjistěte co vás brzdí. Pak už si jen stačí vybrat svého kouče a posunout se.

Chci si udělat test