„Nemůžete lidi nic naučit. Můžete jim pouze pomoci objevovat co je v nich samotných.“

Tento citát od Galilea vystihuje podstatu toho, co koučové dělají. Při koučování vám pomáhají objevit co je ve vás samotných.

KOUČ NA DRÁTĚ není zavěšený chlapík ani dáma, kteří s vámi na kávičce proberou vaše radosti a strasti, a vše vám de facto odsouhlasí… Je to bezpečný a inspirativní prostor, kde spolu s koučem nalézáte SVŮJ KLÍČ ke spokojenému životu.

Co můžete klíčem odemknout?

Cestu za šťastnějším životem. Ta se vám začne rýsovat v okamžiku, kdy si detailně a hluboce definujete, co ve skutečnosti opravdu chcete. Najdete si cestu a vytyčíte si na ní důležité body. Najdete svou vnitřní motivaci, zdroje energie. Celé je to založené na strukturovaném rozhovoru a kompetencích kouče. Ten vás vnímá, naslouchá vám, nesoudí a pokládá otázky silné, cílené, překvapivé, kreativní, vzbuzující představivost, a vede vás k uvědomění.

„Koučink představuje důvěryhodný vztah, který napomáhá klientovi podniknout konkrétní kroky za účelem dosažení jeho vize, jeho cíle nebo přání. Koučink využívá procesů zkoumání a sebeobjevování k budování klientova uvědomění a přijetí zodpovědnosti, kterého dosahuje prostřednictvím větší struktury, podpory a aktivní zpětné vazby. Proces koučinku pomáhá klientovi nejen přesně definovat jeho cíle, ale také i těchto cílů dosahovat rychleji a s větší efektivitou, než pokud by koučinku nevyužíval.“, to se můžeme dočíst na webových stránkách Coach Federation Czech Republic, z. s.

Kouč je jako šerpa v Himálajích…

Definovat koučink tak, aby jeho smysl pochopil každý, není úplně snadné… Vzpomínáme na scénu z filmu “Mravnost nade vše”. Závěrečný proslov profesora Antonína Karase totiž začíná snahou vymezit slovo “mravnost” skrze slovník, a sám profesor v podání skvělého Hugo Haase konstatuje, že definice ve slovníku nestačí.

Existují analogie, jež se dají s nadsázkou přirovnat ke koučovi. Vybíráme tuto…ŠERPA V HIMÁLAJÍCH. Ten zjistí, kam přesně chcete vylézt. Pomůže vám si uvědomit, co s sebou potřebujete. Probere s vámi cestu. A udělá vše, abyste dorazili k vašemu CÍLI.

Více o naší cestě ke KOUČI NA DRÁTĚ, naleznete ZDE.

Co je v současnosti nejčastějším tématem u kouče?

Je jich celá řada a v podstatě spolu všechna témata souvisí. Proto zde uvádíme jedno “nadtéma”.Přísun informací a vjemů do naší mysli je každým rokem větší… Zažíváme to všichni, a tvoří se nám chaos v hlavě.

Právě koučink představuje efektivní způsob, jak “se vypořádat” se stále se zvyšujícím množstvím informací, i tlakem na naše výkony. Bez ohledu na to, zda se bavíme o rodině, o práci nebo o našem nitru.

Nejlépe toho docílite prostřednictvím své vlastní zkušenosti. Na vlastní kůži, či spíše mozkové závity zažijete, co ten koučink vlastně je. A to přesně zažijete u nás –  KOUČ NA DRÁTĚ. Není náhoda, že má drtivá většina nejúspěšnějších lidí na planetě svého kouče…

Závěrem se vás pokusíme ubezpečit, že můžete naší službu vyzkoušet bez obav. Kouč se nehrabe ve vašem životě, jen vás inspiruje k jinému pohledu na sebe samého. K ničemu se nezavazujete. Kouč s vámi řeší jen ta témata, která sami otevřete. K ochutnávce doporučujeme si nějaké takové téma připravit. Pak můžete stejné téma probrat s více kouči a sami pocítíte, které řešení je vám bližší…

Dovolte si naší službu vyzkoušet. Nechcete si vyčítat, že jste to nezkusili, že ne…☺

Tým KOUČ NA DRÁTĚ